„Dejvič Mejtič“ sebral hozenou rukavici

Ano, tak by se dalo nazvat vystoupení kluka z vesnice Davida Mejtského, alias Dejvič Mejtič na  nedělním BTM ČR v Hostinném, kde se konal další díl republikových bodovaček v kategorii nejmladšího žactva.

Hozenou rukavici v podobě vítězství Lukyna (Lukáše Petra) na sobotním turnaji mladšího žactva zvedl Dejv víc než brilantně. O tom jak briliatně, bych si dovolil citovat následující pasáže mých „rozhovorů“ s Dejvem během turnaje z pozice vrchního rozhodčího víkendových zápolení v Hostinném:

Tak Dejve zápas o postup, tak jedemDejv se usmál, já vím a v pravačce s jistě vynikajícím doplňkovým přípravkem NESTEA ledový čaj a pálkou v levačce odešel hrát. Ručník je věc naprosto zbytečná 🙂 

O postup do finálové části to nakonec nestačilo, každopádně pro rozvoj kluka z Rájce (možná chvílemi Ráje) jenom dobře 🙂 Šlo se do útěchy… a to ze třetího místa ve skupině…

A jak probíhala útěcha? 🙂

„Tak Dejve postup!!! Super!!! Kde teď seš?“ Dejv opět nasadil svůj poker úsměv a jeho odpověď prakticky vystihuje jeho samého: „Nevím 🙂 „

Když jsem se dostal k hromadě pavoukových plachet, asi po půl hodině, koukám, Dejv opět postoupil a bylo tady další finále (útěchy). A tak jsem se šel na tohle finále podívat.

Dejv bez kouče…k čemu…

O tom, že není kam spěchat, tak jako během celýho turnaje svědčil i Dejvův poslední zápas, první set „koupil“ 8. Sám jsem si neodpustil poznámku, že by ten pink měl být delší.

Marné bylo Dejvovo mávání přes půlku haly na Ráďu Hladkého a neutahatelného Matese Zavackého dožadoval kaučinku, „pánové“ měli na starost režírování volovin na stole číslo čtyři :-).

Nutno zmínit, že významnost zápasu dokládala i přítomnost ručníku, který Dejv použil za celý zápas asi třikrát 😀 Nicméně i tak byl ručník tím jediným předmětem, kromě pálky, který měl na zápas k dispozici…. I ten lahodný ledový čaj došel a tak chudák přihlížející paní Zavacká vyslala svého neunavitelného synka do auta pro další zdroj tekutin. Po druhém setu překvapivě dorazil i kaučink…

A jak to pokračovalo? Při vedení 2:1 na sety a skóre 4:7 jsem si šel vytisknout poslední papíry pro zdárné dokončení celého turnaje o 60 žácích a 31 žákyních, byla to chyba. Dejv s pohodou sobě vlastní otočil a došel si pro největší výsledek za svůj dosavadní jepičí stolně tenisový život. Vyhrál útěchu nejmladších žáků na republikovém bodováku. V celkovém počtu 60 startujících obsadil konečné 25 místo, což je super !!!

 

Takže Dejve zapracuj na forhendu a ve Valticích půjdem ještě výš.

PS: Na žvýkačky za rozhodcovskou výpomoc z krajských přeborů v Hostinném pamatuju !!! 🙂

Tomáš Malík

 

 

 

 

 

 

Jeden komentář u “„Dejvič Mejtič“ sebral hozenou rukavici

  1. Josef Dušek

    Oběma klukům ohromná gratulace a Tomovi dík za skvělý komentář. Při čtení Jako bych poslouchal živý rozhlasový přenos.

    V prosinci 1798 táhly přes Valtice ruské vojenské jednotky vedené slavným Suvorovem. A co kluci v březnu ve Valticích? Vytáhnou se? Já jsem optimista, věřím jim a budeme držet palce.

    J.Dušek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *