Kostelec na vrcholu

Rok 2018 zkrátka patří kostelecké stolnětenisové mládeži. Asi těžko by někdo na začátku roku věřil, že to mělo být pouhé předznamenání budoucích úspěchů, když se Lukáš Petr v lednu postaral o historický rekord kosteleckého oddílu svojí bronzovou medailí na krajských přeborech mladších žáků.
Vše počalo s příchodem listopadu a očekávanými okresními přebory staršího žactva v Dobrém, kam Kostelec přijel hned ve dvou týmech s cílem „oloupit“ domácí oddíl o co nejvíce medailí, potažmo ukořistit i tu trofej nejcennější.
Situace nevypadala příznivě, když se předsevzatý cíl nepodařil naplnit ve čtyhře starších žáků, kde naše duo Lipenský – Petr podlehlo ve finále sehraným partnerům z Dobrého. Namísto klínem do našich nadějí, se tento neúspěch však stal spíše násobkem naší motivace, což svým vítězstvím v kategorii jednotlivců dokázal nejprve Jakub Lipenský a hned na to navázal náš A-tým (ve složení Lipenský Jakub, Petr Lukáš a Zavacký Vojtěch), jemuž se po velké bitvě nakonec podařilo domácího favorita přemoci a připsat tak titul okresních přeborníků na adresu kosteleckého oddílu. Zároveň si tím jak družstvo, tak i Jakub, zajistili vstupenku na krajské přebory, kde se v druhé polovině sezony budou prát o další medaile.
Největším loupežníkem se však ukázal být náš nejmladší žák, David Mejtský, který překvapil nejenom svůj oddíl, ale celý východočeský pingpongový kraj, když na turnaji své kategorie v Lanškrouně všem do jednoho ukradl show a stanul na nejvyšším stupni jakožto naprosto nečekaný vítěz celého turnaje. Jedná se o historicky největší úspěch kosteleckého mládežnického oddílu vůbec.
A tak si kostelecký oddíl buduje prestiž svými úspěchy cihlu po cihle jako dům, přičemž se jako každý správný dům opírá o své pevné základy získané nejenom poctivou letní přípravou, ale získané především dlouhodobou intenzivní prací s mládeží, která právě začala nést svoje ovoce. Doufejme tedy, že plody naší práce pokvetou ještě hodně dlouho. Pevně věříme, že tomu tak bude a dodáváme, že pokud v odhodlané práci vytrváme, tak nakonec kdo ví, třeba jednou naši stavbu uvidí celá republika.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *