Krajský bodovací turnaj mládeže

 

 

Že se tréningová píle vyplácí, ví téměř každý zkušený sportovec. V lednu se o tom přesvědčil i mladičký Lukáš Petr, který neotálel a i přes měsíční zimní pauzu stolně-tenisových soutěží se se svými staršími kolegy účastnil náročné přípravy na druhou polovinu sezony.

Na první krajský turnaj nového kalendářního roku odjížděl tedy extrémně odhodlaný podat ten nejlepší výkon, aby mu už tentokrát medailové příčky neproklouzly mezi prsty, jak se tomu stalo na předchozích třech turnajích v jeho kategorii. Možná právě tato přemotivovanost měla za následek nedobrý vstup do turnaje. Lukáš se však dokázal sebrat, když to bylo nejvíc potřeba, a zajistit si postup do vyřazovacích bojů. Hravě pak prošel až do semifinále, kde ho čekal těžký soupeř z Jaroměře. Lukáš bohužel v prvním setu nedokázal zužitkovat své vedení a set tak ztratil. Tato ztráta pak určila vývoj zbytku celého zápasu a Lukáš tak v souboji o finále nakonec padl.

Stále však bylo o co hrát, neboť záře zatím nikým nevyhrané bronzové medaile pálila Lukáše v koutku jeho oka. V cestě mu ale stál Filip Stein, papírově silnější soupeř, shodou okolností také z Jaroměře, kterého Lukáš ještě nikdy předtím neporazil. Jakoby však tento fakt vybičoval Lukáše k jeho nejlepšímu výkonu sezony. Lukáš ve hvězdném stylu doslova převálcoval soupeře a jasným poměrem 3:0 si zajistil své bronzové místo na stupních vítězů. Kostelec tak po více než patnácti letech opět vydobyl medailový úspěch ve špičce krajské východočeské mládeže.

image1.JPGimage2.JPG

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *