Sezóna 2019-2020 a vstup do ní

Tak a je to zase tady. Po bezmála po půl roce se v září naplno rozběhly soutěže dospělých a mládeže. Pojďme se podívat co nás v ní čeká a nemine, jaké jsou cíle jednotlivých mužstev a jednotlivců.

 

Divizní „A“ bude mít v této sezóně z pohledu dlouhodobého horizontu jednu ze svých posledních klidných sezón. Nastává doba obměny a menší nejistoty, kdo může nahradit ty, kteří posledních 20 let táhly kostelecký pingpong a kdo je nahradí. Z původní čtyřky Petr Brůna, Robert Ježek, Martin Kubrt a Karel Malík, zůstává v plné polní jen posledně jmenovaný a nová kostelecká krev, která by v současné době mohla naplno bodovat v divizi je pro tuto sezónu v nedohlednu. Osu týmu by tak měla tvořit trojka: Karel Malík, Lukáš Malík a posila na tento rok Vojta Viesner, který k nám na rok přestoupil z Dobrého. Po prvních utkáních, které má „A“ za sebou, se zdá jako nejlepší alternativou na pozici čtvrtého hráče Martin Jakubec, který si svými výkony jasně řekl o místo v sestavě. V rámci vývoje tabulky se v průběhu sezóny předpokládá zkouška Lukáše Petra a dalších hráčů z KP2. Po prvních třech kolech soutěže, je „A“ s jednou výhrou, jednou remízou a jednou prohrou na 6. místě.

Krajská „B“ rezerva je v porovnání s divizním mužstvem v o dost snadnější pozici. Hráčů jak máků (nikoliv Máků :-D) a tak dává široký kádr předpoklad klidu, kdy cílem je poklidný střed tabulky s cílem skončit kolem pátého místa. Osu týmu bude tvořit Tomáš Malík, Martin Bolehovský, Martin Jakubec, Milan Balous. V záloze čeká Milan Malínský, Petr Šilar, Robert Ježek, Dušan Divíšek, Láďa Jenčík. Během celé sezóny chceme točit sestavou Lukáše Petra a Kubu Lipenského, tak aby v příští sezóně mohli být pevnou součástí týmu v krajském přeboru. Současné hráčské možnosti se naplno ukázaly v prvních třech kolech, kdy Béčko nepoznalo příchuť porážky a zaslouženě vede tabulku KP2, a to i přes fakt, kdy za „B“ mužstvo stihlo nastoupit již 8 hráčů. Je nutné dodat, že 100% úspěšnost Martina Jakubce, který má skóre 10 výher bez ztráty kytičky situaci velmi usnadňuje a Béčko má, tak konečně po několika šílených startech z posledních sezón, první klidný podzim.

V okrese stejně jako vloni budeme mít celkem 4 mužstva.

V OP1 nedošlo k žádným zásadním změnám. Jedno mužstvo „starší = zkušenější a žíznivější“ v sestavě Milan Malínský, Martin Bolehovský, Petr Bartoš, Láďa Jenčík a Pepa Čermák. Druhé mužstvo „mladší = hladovější“ Petr Šilar, Dušan Divíšek, Lukáš Petr, Kuba Lipenský, Pepa Dušek, Luděk Myšák, Filip Dubský, případně Jarda Lipenský a Vojta Zavacký mohou stejně jako „C“ mužstvo pomýšlet na bednu. Hlavním cílem je dát prostor mladším hráčům, tak aby se vyhráli a mohli pravidelně nastupovat v krajských soutěžích.

Po prvních dvou kolech je C druhé o skóre za vedoucím Rychnovem „A“, který si jednu výhru připsal právě nad našim „D“, které má spolu s výhrou nad rezervou Lhot na svém kontě 4 body, což se v současné chvíli rovná čtvrtému místu tabulky.

Kostelecké „E“, které vloni neúspěšně bojovalo o postup do OP2 nebude mít ani letos jiné cíle, než postup o třídu výše. Po dvou kolech a dvou výhrách s Rychnovem „D“ a v Hrošce patří „E“ třetí příčka o skóre za první Zámělí a druhým Vamberkem „C“, což budou s největší pravděpodobností týmy, se kterými bude „E“ bojovat o jedno jediné postupové místo. Osu týmu by měl tvořit hlavně Kuba Lipenský spolu s Filipem Dubským, které by měl v první lajně doplňovat Petr Šimon ,Pepa Dušek a Pepa Čermák. Z druhé lajny pak Standa Procházka, Jarda Lipenský, Radim Petr, Vojta Zavacký a Honza Beran.

Poslední „F“ tým hraje OP4, kde po reorganizaci okresních soutěží výrazně přibylo kvalitnějších soupeřů a obhájit loňské druhé místo v konečné tabulce bude přinejmenším těžší než vloni. Mezi hlavní tahouny by měl patřit Jarda Lipenský, Honza Beran, Pepa Ďoubek, Radim Petr, Luboš Lerch, Pepa Čermák a další z řad žáků.

Mládež zahájila svoji letošní sezónu na prvních republikových bodovacích turnajích v Praze, kam se vydala trojice Lukáš Petr, Vojta Zavacký a David Mejtský, který překvapil všechny zúčastněné a nejvíce asi sám sebe, když v kategorii nejmladšího žactva získal pro nás neuvěřitelné třetí místo z dvouhry!!! Tento úspěch bude jistě dobrým odrazovým můstkem do celé sezóny v kategorii nejmladšího žactva, kdy by David na následujícím turnaji v Havířově měl být nasazen jako číslo 4. Lukáš Petr s Vojtou Zavackým poznali, jaký je výkonnostní a herní rozdíl mezi mladším a starším žactvem, kam se startem sezóny 2019-2020 „postoupili“.

Další z mladých kosteleckých kluků si pak svoje první turnaje odehráli v rámci východočeských BTM v Chrudimi, Lanškrouně a Ústí nad Orlicí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *