TTC – mládež

Ještě před začátkem jara naši kluci opět vyrazili měřit síly na krajské bodovací turnaje, a to do Hostinného a Chrudimi. V sobotu se v Hostinném konaly najednou turnaje kategorie starších a nejmladších žáků. Našim klukům Filipovi Dubskému a Viktorovi Holancovi se tentokrát moc nezadařilo, zřejmě si svou formu šetří až na úplný konec sezony. Lukáš Petr se opět v nejmladších žákách probojoval až do semifinále, jak se pomalu již stává jeho zvykem. V souboji o třetí místo tentokrát podlehl dobře známému Filipovi Steinovi a musel se tak spokojit se čtvrtou nemedailovou příčkou.
V neděli se pak pokračovalo v Chrudimi a to sice v kategoriích mladších žáků a dorostu. Mladší žáci jeli v sestavě Kuba Lipenský, Viktor Holanec a Lukáš Petr. Jakubovi a Lukášovi se po kvalitních výkonech podařilo postupem ze skupiny probojovat do hlavní soutěže. I to je pro nás, leč malým, ale ceněným úspěchem.

Uprostřed března jsme pak vyrazili až do vzdálené Vlašimi na poslední republikový turnaj kategorie mladších žáků v této sezoně. Užít si ho jeli hlavně Jakub Lipenský s Viktorem Holancem, pro něž je to poslední turnaj této kategorie, neboť příští sezónu se posouvají o stupeň výše – mezi starší žactvo. Otestovat místní úroveň a získat zkušenosti do příští sezony, to byly důvody pro mladého Lukáše Petra připojit se k posádce na cestě do středočeského kraje. To že konkurence byla více než obrovská potvrdila účast blížící se počtu téměř 200 zúčastněných. Po velmi vyrovnaných zápasech ve skupinách, kde často o vítězi rozhodovaly pouze 2 nebo 3 balónky, se nakonec podařilo postoupit jenom Jakubovi. Ten však ve vyřazovacích bojích nedokázal najít recept na dobře hrajícího leváka z Prahy. Jakuba výsledek 1:3 mrzel, protože dobře věděl, že stejným poměrem mohl zvítězit. Lukáš s Viktorem pak ve čtyřhře překvapili sehranou dvojici z Moravy a připsali si tak vítězství 3:1. V souboji o účast mezi 16 nejlepšími pak nestačili na kvalitní pražskou doublovou dvojku.
Kluci si poslední bodovací turnaj sezony užili a snad si z něj po poučné řeči a přísném, nicméně nutném, hodnocení trenéra odvezli potřebné poznatky pro další zlepšování.

Březen a vlastně i sezónu mládežnických turnajů jednotlivců jsme potom zakončili společně s Lukášem Petrem na turnaji nejmladšího žactva TOP 12 v Lanškrouně. Jak již název napovídá, turnaje se účastnilo jenom 12 nejlepších nejmladších žáků ve Východních Čechách, kteří celou sezonu pilně sbírali body do žebříčku, aby si to právě tady v Lanškrouně mohli rozdat o konečné pořadí. Ačkoliv se naše skryté naděje na medailové umístění nenaplnili, neboť Lukáš nakonec skončil na 6. příčce, nemohli jsme z turnaje odjíždět zklamaní. Ba naopak, šesté místo v celém Východočeském kraji po první sezóně na krajské scéně při tvrdé konkurenci z Dobrého, Jaroměře, Hradce nebo Chrudimi pro nás zůstává obrovským úspěchem. Už jenom fakt, že se Lukáš, který na začátku sezony vstupoval do téměř padesátičlenného žebříčku zcela nenasazen, dokázal probojovat mezi nejlepší dvanáctku, nás dělá neuvěřitelně hrdými. K tomu si Lukáš vydobyl respekt u všech kluků z elitní pětky, když jim několikrát ukázal, že jim tvrdě šlape na paty, a tudíž si ho nemohou dovolit podcenit. Tento znamenitý úspěch dodává Lukášovi i ostatním klukům v oddíle motivaci k další tréninkové píli a podtrhuje skvěle odvedenou práci s mládeží v oddíle TTC v uplynulé sezoně.

Tomáš Kršiak

čtyřhra

čtyřhra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *